Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

lampy wisząceSalon jest pomieszczeniem pełniącym głównie funkcję reprezentatywną, ale nie tylko. W praktyce często też służy za jadalnię, sypialnię, czytelnię czy pokój do pracy. Wymaga odpowiedniego oświetlenia, przy czym kluczowe znaczenie ma tu wybór centralnego oświetlenia. W tej roli najczęściej występuje lampa wisząca.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wisząca lampa do salonu – praktycznie i z klasą

Oświetlenie w salonie, a także w innych pomieszczeniach, spełnia dwojaką funkcję. Lampy wiszące muszą pasować do stylistyki, w jakiej jest utrzymany salon. Obecnie bardzo modne są modele odznaczające się nowoczesnym designem – każdego, kto szuka takich właśnie lamp, z pewnością zainteresuje oświetlenie marki Altavola Design dostępne w szerokiej gamie produktów w sklepie Centrum Światła. Z drugiej strony podstawowym zadaniem lampy wiszącej w salonie jest zapewnienie mieszkańcom odpowiedniej ilości światła. Powinno ono równomiernie oświetlać cały pokój. 

 

Wisząca lampa do salonu – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

 W salonie najczęściej montowana jest jedna lampa wisząca. Wówczas stanowi ona centralne źródło światła. Należy pamiętać o tym, aby jej wielkość była adekwatna do rozmiarów pomieszczenia. Jeśli będzie zbyt mała, „zginie” w pomieszczeniu. Z kolei za duża lampa będzie sprawiać przytłaczające wrażenie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest model wyposażony w ściemniacz. Dzięki temu można regulować natężenie światła i dopasowywać je do konkretnej sytuacji, w zależności od tego, czy  potrzebne jest np. kameralne światło. Niekiedy w salonie instalowanych jest kilka lamp wiszących – centralna i dodatkowe, np. nad stołem. Wszystkie powinny być spójne pod względem stylistycznym.

 

Kupując lampę wiszącą, trzeba sprawdzić, z jakich materiałów została wykonana. Przeważnie jest to inwestycja na co najmniej kilka lat. Lepiej zatem zadbać o to, aby lampa była solidna i wytrzymała. Sposób jej wykończenia też ma tu niemałe znaczenie. Opłaca się postawić na modele znanych marek specjalizujących się w produkcji nowoczesnego oświetlenia.